• نام پروژه: کلبه آلاچیق چوبی
  • نام کارفرما: آقای محمدی
  • محل احداث: فیروزبهرام
  • نوع پروژه: آلاچیق چوبی
  • متریال مورد استفاده: چوب نراد ، تایل شینگل ، اسپری ضد آب ، ستون چوبی ۸ در ۸ و ۶ در ۶ ، ورق چوب OSB

این پروژه ساخت آلاچیق چوبی برای آقای محمدی در زمستان ۱۴۰۰ به شرکت آرمان پوشش به صورت پیمانکاری سپرده شد و این آلاچیق چوبی به صورت تماما باز طراحی و اجرا شد.
برای اتصال پایه های آلاچیق چوبی به سقف انباری، از میلگرد ضخیم استفاده کردیم تا از محکم بودن اتصال پایه های آلاچیق به سقف مطمئن شویم.
پایه های آلاچیق چوبی را از جنس چوب نراد استفاده کردیم و برای ستون های آلاچیق از ستون های ۸ در ۸ استفاده کردیم تا تکیه گاه خوبی برای وزن زیاد بدنه و سقف آلاچیق چوبی باشد.
به دلیل اینکه در محل پروژه دسترسی به برق نبود، ستون ها و نرده ها و کناره های آلاچیق چوبی را در محل کارگاه شرکت آرمان پوشش آماده کردیم و برای نصب به محل پروژه منتقل کردیم.
بعد از اینکه ستون ها نصب و نراز شدند و کناره های آلاچیق به آن متصل شد، نوبت به نصب سقف آلاچیق چوبی رسید.
برای نصب سقف آلاچیق، ابتدا تیرریزی های خرپا با ستون های ۴ در ۴ و در قسمت هایی ک فشار بیشتری را تحمل می‌کنند، ستون های ۶ در ۶ استفاده کردیم و روی خرپا ورق چوبی OSB استفاده کردیم تا زیرسازی سقف آلاچیق چوبی برای نصب پوشش سقف شیبدار آماده باشد.
بعد از نصب ورق OSB روی خرپا، از تایل شینگل برای پوشش سقف شیبدار استفاده کردیم و برای بدنه آلاچیق چوبی محافظ های مخصوص در برابر رطوبت و نور شدید آفتاب را استفاده کردیم.
هرگونه سوالی در مورد این نمونه کار داشتید، می‌توانید توسط یکی از راه های ارتباطی در صفحه ارتباط با ما از ما بپرسید.