• نام پروژه: آلاچیق چوبی چوبی شاه‌نشین
  • نام کارفرما: آقای اقبالی
  • محل احداث: پردیس
  • نوع پروژه: آلاچیق چوبی
  • متریال مورد استفاده: چوب روس ، تایل شینگل ، اسپری ضد آب

این پروژه برای ساخت آلاچیق چوبی توسط مهندس اقبالی در اوایل اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰،  از صفر تا صد به شرکت آرمان پوشش سپرده شد.

برای این پروژه ، به جز سقف آلاچیق چوبی ما از متریال چوب استفاده کردیم که یکی از متریال های محبوب برای ساخت آلاچیق چوبی های لوکس محسوب میشود.

در این نوع آلاچیق چوبی ها ، دیگر نیازی به ساختن پی برای آلاچیق چوبی نیست و این نوع آلاچیق چوبی ها از طریق زمین یا از طریق دیوار مهار میشوند.

برای ساخت این نوع آلاچیق چوبی ها ، کار از قسمت ستون ها آغاز میشود. برای ستون های این آلاچیق چوبی ما از ستون دوبل استفاده کردیم چون سقف آلاچیق چوبی سنگین بود و این ستون ها باید تحمل وزن بالایی را می‌داشتند.

بعد از اجرای ستون ها ، توسط تیر های چوبی ستون ها را به هم مهار کردیم و کار قسمت ستون های آلاچیق چوبی تمام شد.

بعد از اتمام اجرای ستون ها ، نوبت به اجرای خرپا برای اتصال سقف به بدنه آلاچیق چوبی میرسید.

برای خرپا آلاچیق چوبی نیز ما از متریال چوب (چوب نراد) استفاده کردیم که توسط اسپری های ضد آب میتوان این چوب هارا در برابر آب محافظت کرد.

بعد از اتمام مراحل نصب خرپا ، از چوب OSB برای کفسازی پوشش سقف آلاچیق چوبی استفاده کردیم که از این نوع چوب برای زیرسازی محل نصب سقف استفاده میشود.

بعد از تمام زیر سازی سقف آلاچیق چوبی ، نوبت به استفاده از عایق زیر سقف آلاچیق چوبی رسید. ما از ورق عایق بخار بند استفاده کردیم تا از آسیب دیدن چوب توسط تعرق جلوگیری کنیم.

برای اجرای سقف آلاچیق چوبی ، ما از ورق های شینگل استفاده کردیم که ورقی فلزی محسوب نمیشود و بیشتر شبیه به ایزوگام است که ضد آب محسوب شده و جز متریال های محبوب برای سقف آلاچیق چوبی به حساب می‌آید.

بعد از اتمام اجرای سقف آلاچیق چوبی ، کف آلاچیق چوبی را توسط چوب پیاده سازی کردیم و با پیچ های بلند به زمین پیچ کردیم و برای بدنه آلاچیق چوبی از طرح های آماده توسط چوب نراد استفاده کردیم و به این صورت پروژه ساخت این آلاچیق چوبی نیز با موفقیت به پایان رسید.