۴ مدل آلاچیق فلزی ترند + عکس از مدل
انواع آلاچیق باغی
انواع آلاچیق باغی

استفاده از آلاچیق در فضاهای باز به یکی از محبوب ترین روش های گذران اوقات فراغت برای مخاطبان تبدیل شده است. امروزه دلایل بسیاری برای سپری کردن اوقات در بیرون از منزل وجود دارد، به خصوص اگر خانه شما دارای باغ یا حیاطی بزرگ باشد بدون تردید بخشی از آن را به ساخت و طراحی آلاچیق اختصاص خواهید داد. هم چنین افرادی که در ساختمان های آپارتمانی زندگی می کنند به دلیل عدم دسترسی به حیاط و باغ، علاقه مند گذراندن اوقات خود در فضای باز و سرسبز هستند. به همین منظور شاهد افزایش ساخت انواع آلاچیق در محیط های باز هستیم. با توجه به اینکه در برخی مواقع ممکن است شرایط اقلیمی تغییر یابد به همین منظور اجرای آلاچیق در محیط باز می تواند مخاطبان را از تجربه لحظات تلخ از بارش باران و حتی گرمای بیش از حد مصون دارد.

آلاچیق فلزی مدرن

آلاچیق فلزی مدرن و سنتی از دو دسته محبوب از انواع مختلف این سازه می باشند. در ساخت آلاچیق های فلزی مدرن از عملیات خمش بر روی فلز جلوگیری کرده و این سازه را در قالب های گونیا یا دیگر اشکال طراحی می کنند. در ساخت آلاچیق های فلزی مدرن از مصالح با اشکال منظم هندسی و صاف استفاده می نمایند. در حالی که برای طراحی آلاچیق های فلزی سنتی از متریال هایی مانند سیمان و سنگ نیز استفاده می شود. زیبایی در ساخت این نوع سازه ها چندان مدنظر نبوده و از جمله ساده ترین انواع مدل های آلاچیق فلزی به شمار می رود.

آلاچیق فلزی مدرن​
آلاچیق فلزی مدرن

آلاچیق فلزی کلاسیک

از انواع مدل های آلاچیق فلزی می توان به طرح کلاسیک آن اشاره نمود. در طراحی آلاچیق های فلزی کلاسیک از نقش و نگارهایی به سبک کلاسیک بهره مند می شوند. این مدل سازه ها، مرزی بین سبک مدرن و سنتی بوده و از جذابیت بی نظیری  برخوردار می باشند. آلاچیق های فلزی کلاسیک با توجه به طراحی خاص و منحصر بفرد از تقاضای بسیار بالایی برخوردار می باشند.

آلاچیق فلزی کلاسیک​
آلاچیق فلزی کلاسیک

آلاچیق دو طبقه فلزی

آلاچیق های فلزی قابلیت طراحی در دو طبقه را دارا هستند. این نوع سازه ها از نظر تئوری ساختاری مانند دیگر سازه های معمولی دارد. اما عملکرد و کاربرد آلاچیق فلزی دو طبقه در مقایسه با آلاچیق معمولی بسیار متفاوت هستند. در طراحی سازه های فلزی دو طبقه بایستی تحت نظارت مهندسین و رعایت استانداردهای لازم، محاسبات خاصی انجام گیرد. با توجه به اینکه در این سازه بایستی در برابر فشارهای ناشی از اجرای طبقه دوم، وزن داخلی و فشارهای خارجی مقاومت نشان داد، بهتر است از فلز و المان های با کیفیت و مرغوب بهره مند شوید. اجرای آلاچیق های دو طبقه فلزی نسبت به دیگر سازه ها از پیچیدگی کمتری برخوردار بوده و در قبال آن هزینه های بیشتری را می طلبد.

آلاچیق دو طبقه فلزی​
آلاچیق فلزی دوطبقه

آلاچیق باغی

آلاچیق فلزی باغی یکی دیگر از انواع آلاچیق های فلزی بوده و اغلب برای استفاده در محوطه باغ و بوستان در اولویت قرار می گیرد. این نوع آلاچیق های فلزی با دیگر مدل ها یک سری تفاوت هایی را دارا می باشد. عمده ترین تفاوت آلاچیق باغی با دیگر آلاچیق های فلزی در نوع پوشش سقفی آن می باشد. همانطور که میدانید سقف سازه های باغی به دلیل ریزش برگ درختان روی سقف و بارش باران روی آن، بوی بد و فضای لجن گیری را به وجود آورد. هم چنین ممکن است پس از مدت زمان کوتاه، آسیب جدی به سقف این نوع سازه وارد شود. به همین منظور در ساخت و طراحی آلاچیق های فلزی باغی، بایستی از پوشش بدون خلل و فرج برای سقف آن استفاده شود. اجرای این نوع پوشش در سقف سازه های فلزی باغی سبب می شود که فضای لجن گیر در این محیط تشکیل نشده و تمیز کردن آن راحت باشد.

آلاچیق باغی همانطور که از نامش پیداست در باغ اجرا شده و ترکیبی از چوب و فلز می باشد. اجرای آلاچیق های فلزی باغی سرپوشیده این فرصت را به افراد می دهد که در فصل سرما و گرما در هر نقطه ای از کشور به راحتی اوقات خود را در داخل این سازه سپری کنند. در صورتی که قصد ساخت آلاچیق در مناطق سرد کشورمان را دارید پیشنهاد می شود از متریال مناسب برای اجرای دیوارهای آن استفاده کنید. چوب و شیشه دو گزینه محبوب در پیش روی شما خواهد بود. هر یک از این دو گزینه دارای یک سری مزایا و معایب هستند که با برآورد نیازهای خود می توانید بهترین گزینه را در اولویت قرار دهید. آلاچیق های فلزی باغی به عنوان امن ترین سرپناه در آلاچیق ها شناخته شده و با هرگونه شرایط اقلیمی سازگار می باشند.

آلاچیق باغی​
آلاچیق باغی

ایده های طراحی داخلی انواع مدل های آلاچیق فلزی

با توجه به اینکه متریال اصلی آلاچیق فلزی، از آهن می باشد به همین منظور در مقابل فشارها زیاد از مقاومت بالایی برخوردار خواهد بود. در این راستا به راحتی می توان از المان های مختلفی برای دیزاین داخلی بهره مند شوید. شما می توانید در صورت علاقه مندی از نیمکت های فلزی متصل به آلاچیق فلزی نیز بهره مند شوید که تنها کافیست در حین سفارش به سازنده تذکر داده و بخواهید از صندلی های فلزی در داخل سازه استفاده نماید. هم چنین می توانید در دکوراسیون داخلی لوکس از انواع لوسترهای لوکس و مدرن بهره مندی شوید. مقاومت بالای آلاچیق های فلزی این قابلیت را به مخاطبان می دهد که از انواع دکوراسیون داخلی در دیزاین آلاچیق استفاده نمایند. شما می توانید با استفاده از نورپردازی در آلاچیق لذت همنشینی در شب را به خود و دوستانتان هدیه کنید.

طراحی انواع آلاچیق فلزی
طراحی داخلی انواع مدل های آلاچیق فلزی