آموزش ساخت آلاچیق

آیا تصمیم گرفته‌ایید که خودتان آلاچیق فلزی خود را سرهم کنید ؟

 ما قصد داریم در این وبلاگ، آموزش ساخت آلاچیق فلزی را به شما و به زبان ساده بدهیم. ساخت آلاچیق فلزی کار خیلی پیچیده‌ای نیست و می توا‌ن ساخت آن را در چن مرحله ساده خلاصه کرد.

جمع‌آوری قطعات

ابتدا مطمئن شوید که تمام قطعات مورد نیاز را در اختیار دارید. ساده‌ترین راه، برسی تک تک موارد با یک لیست خرید است. برای سهولت بیشتر می‌توانید قطعات را دسته‌بندی کنید و آن‌ها را با لیست مقایسه کنید. ولی اگر از قبل لیستی در اختیار ندارید، می‌توانید شکل کلی آلاچیق را روی یک سطح صاف یا زمین در بیاورید و این به شما این اجازه را می‌دهد تا مطمئن شوید که همه تیرک ها و ستون ها را در اختیار دارید. در طول فرایند نصب مطلع خواهید شد که آیا پیچ و مهره‌ایی کم و کاست دارید یا نه.

سر هم کردن قاب سقف

اگر در مرحله قبلی شکل کلی آلاچیق را روی زمین در نیاورده‌اید الان باید این کار را بکنید. این به شما این اجازه را می‌دهد که در طول فرایند نصب بدانید که هر قطعه کجا باید کار گذاشته شود. ابتدا قاب سقف آلاچیق را روی زمین بگذارید و تیرچه‌‌های کوتاه را که به آن متصل می‌شوند را به ترتیب زیر آن بگذارید. حال شما باید تیرک‌هایی را که دیواره قاب سقف آلاچیق شما را تشکیل می‌دهند را پیدا کنید و در کناره قاب نصب کنید. در نهایت شما باید به شکلی شبیه به مستطیل با یک ضربدر در درون آن برسید. سایه‌بان‌های سقف را در قاب جایگذاری کنید و به این شکل سقف آلاچیق شما کامل شده است.

نصب کردن پایه‌ های سقف

پایه‌های سقف آلاچیق را بردارید و در گوشه‌های قاب قرار دهید. در گوشه‌ها، ورودی‌هایی برای پایه‌ها تعبیه شده است که پایه‌ها به راحتی در آن فرو می‌روند. با استفاده از پیچ و مهره ها پایه‌ها را در جای خود سفت و محکم کنید.

در ادامه باید پایه‌ها را دو به دو به هم دیگر متصل کنید. تیرچه‌های اطمینان را پیدا کرده و سوراخ‌های پیچ را در کنار همدیگر قرار دهید و با استفاده از پیچ‌های بلند آن‌ها را به هم دیگر چفت و بند کنید. در پایان این مرحله باید هر چهار پایه سقف آلاچیق شما به یکدیگر متصل شده باشند.

نصب ستون ها

ستون‌های آلاچیق را به مکانی که می‌خواهید آلاچیق خود را برپا کنید ببرید و اگر آلاچیق شما ثابت است پایه‌ها را با پیچ های مخصوص در زمین مستحکم کنید. در ادامه این مرحله احتمالا نیاز به کمک خواهید داشت. قاب سقف را که در مراحل قبل سر‌هم کردید را بلند کرده و روی پایه‌ها سوار کنید. دقت داشته باشید که قاب سقف سنگین است و کمال احتیاط را داشته باشید. پس از سوار کردن با استفاده از پیچ‌‌ها و تسمه‌ها جای آن را کاملا محکم کنید.

نصب دیوار ها

نصب دیوار‌ها بسیار ساده است، زیرا باید فقط یک جاگذاری ساده انجام دهید و دیوار‌ها همانند قطعات لگو در هم فرو می‌روند. دیوارها را در شیار‌های تعبیه شده در تیرچه‌های اطمینان فرو کرده و قفل آن را ببندید.

آلاچیق شما آماده است و فقط باید از آن لذت ببرید.